Kevään tarina kokonaisuuden harjoitukset 27.4 ja 19.5

Moikka,

Oppilasnäytöksien 25.-26.5.2024 tarina kokonaisuuden ensimmäiset yhteisharjoitukset pidetään studiolla lauantaina 27.4 klo 11.30 alkaen. Ensimmäisessä tarinan harjoituksessa 27.4 seuraavat ryhmät:

  • Mixdance minit (la RT ja oman tunnin aikana eli 12.15-13.00)
  • Ek-spiraali
  • Ek-Galaxy
  • Ek-Stars
  • Ek-Ceres
  • Ek-Q / Jade
  • Kaikki tarinassa mukana olevat aikuisryhmät

Harjoituksissa läsnäolo kaikille yllä mainituille esiintyjille on välttämätön. Tähän 27.4 harjoitukseen eivät osallistu pienimmät lapsiryhmät. Tarkempi aikataulu jaetaan oppilaille lähempänä harjoitusta.

Toinen yhteisharjoitus on tanssikoululla sunnuntaina 19.5 klo. 10.00 alkaen ja koskee kaikkia tarinassa mukana olevia ryhmiä. Harjoituksissa läsnäolo kaikille esiintyjille on välttämätön. Tarkempi aikataulu oppilaille lähempänä Harjoitusta.

Ihanaa kevään alkua☀️!

 

kuvat:Maarit Laakkonen