Koronan aiheuttamia muutoksia tanssitunteihin 3.12.20 alkaen

TANSSIKOULU TANKKA TIEDOTTAA

Osaltamme haluamme kantaa vastuun Korona tilanteessa ja kaupungin uuden suosituksen mukaan Tanssikoulu Tankan  lasten ja nuorten tunnit pidetään tämän hetkisiä ohjeistuksia noudattaen  normaalisti lukujärjestyksen mukaan jakson 3 loppuun eli 12.12.2020 asti. 

Teinit, aikuiset tunnit eli 16 vuotiaat ja siitä vanhempien tunnit jäävät valitettavasti aikaistetulle joululomalle torstaista 3.12.2020 alkaen. Loput pitämättä jääneet jakso 3.n (to 3.12- la 12.12.20) tunnit voitte hyvittää haluamallanne tunnilla/tunneilla kevät kaudella. Koulun kevätkausi alkaa maanantaina 4.1.2021. 

Jakso 4 aloitus siirtyy kevät kaudelle ja näin ollen kevät kausi jatkuu viikkoa pidempään. 

Pysytään terveenä ja nautitaan joululomasta! 

Uuden vuoden alusta on mahtava lähteä uusin energioin tanssitunneille tanssimaan. 

Ystävällisin terveisin 

Tanssikoulu Tankan henkilökunta