On-site Koreografiatyöpaja 1.6-22.6.2020

Tunneilla työstetään pienimuotoisia koreografisia sommitelmia niin valmiin liikemateriaalin kuin improvisaatiotehtävienkin pohjalta. Tanssisalin lisäksi työskennellään erilaisissa ulkotiloissa ja otetaan ympäristö osaksi omaa tanssia. Pääpaino on havainnoivassa liikkeessä, ympäristön ja toisten aistimisessa sekä kokonaisvaltaisessa kokemuksellisuudessa.
Tunneilla työstetään pienimuotoisia koreografisia sommitelmia niin valmiin liikemateriaalin kuin improvisaatiotehtävienkin pohjalta. Tanssisalin lisäksi työskennellään erilaisissa ulkotiloissa ja otetaan ympäristö osaksi omaa tanssia. Pääpaino on havainnoivassa liikkeessä, ympäristön ja toisten aistimisessa sekä kokonaisvaltaisessa kokemuksellisuudessa.

Opettajana tunnilla toimii huippu upea tanssija, koreografi Riku Lehtopolku ja tunnin kesto on 2tuntia klo.18.00-20.00 maanantaisin alkaen 1.6-22.6.