TARINA KOKONAISUUDEN HARJOITUS SU 19.5

TARINA KOKONAISUUDEN YHTEISHARJOITUS TANSSIKOULU TANKALLA SU 19.5

Näytökset lähestyvät ja tarinakokonaisuudesta järjestetään yhteisharjoitus jo tanssikoululla. Harjoitus on sunnuntaina 19.5.24 ja siihen osallistuvat kaikki tarinakokonaisuudessa olevat ryhmät. (ajat noin aikoja)

Huom! Lapsiluokat (3-4 vuotiaat, esiklassinen, satubaletti, nyky minit, esinykytanssi) porrastetaan sisään ja siksi aika näillä ko. ryhmillä saattaa olla eri kuin yllä mainittu aika.

la klo. 17.00 näytös harjoitus tanssikoululla 19.5. klo. 10.00-n.13.00 (3 h)

su klo. 15.00 näytöksen harjoitus tanssikoululla 19.5 klo. n. 13.00-15.00 (2 h)

su klo. 18.30 näytöksen harjoitus tanssikoululla 19.5. klo. n. 15.00-16.30 (1h 30min)

Harjoitus tehdään treenivaatteessa.

Eväitä mukaan oppilaille, jotka ovat useammassa harjoituksessa läsnä!

Tänä vuonna tarinan keskellä on väliaika ja tarina jatkuu puoliajan jälkeen! Näytöksien lopuksi nähdään vielä muutama irtonumero. Sunnuntai ilta näytöksessä jaetaan stipendit sekä yleisen oppimäärän todistukset. Lauantaina erikoiskoulutusluokkien näytöksessä jaetaan laajan oppimäärän perusopetuksen todistukset sekä laajan oppimäärän päättötodistukset.

PS. Teatteriharjoitukset tarinakokonaisuudesta järjestetään esityspäivän aamuna! Tästä lisä infoa myöhemmin.

Ystävällisin terveisin tanssikoulu Tankan opettajat