Valintatilaisuus uudelle EK-spiraali luokalle

Heippu,

Haku auki uudelle Ek-Spiraali luokalle!

Tilaisuus on avoin kaikille ja se järjestetään Tanssikoulu Tankalla su 24.4.2022 klo.11.00-13.00.

Haku on auki aina keskiviikkoon 20.4 asti. Haku tilaisuus on suunnattu 6-10 vuotiaille ja osallistuminen tilaisuuteen on ilmainen. Ilmoittautumiset sähköpostilla toimisto@danceinc.fi Ilmoittautumiseen osallistujan nimi ja ikä sekä huoltajan yhteystiedot.

Erikoiskoulutukseen osallistuva nuori suorittaa koulussamme taiteenperusopetuksen laajaa oppimäärää tanssitaiteessa. Erikoiskoulutus luokilla olevat pääsevät mukaan myös erilaisiin esityksiin ja alan kilpailuihin, niin halutessaan, sekä saa monipuolisen koulutuksen eri taiteen lajeista.

Itse valintatilaisuudessa on opettajista koostuva raati, jotka seuraavat tarkasti osallistujien suorituksia. Osallistujille annetaan numerolaput, jotka tulee kiinnittää selvästi näkyville omaan asuun. Asun tulee olla niin että siinä on helppo liikkua ja josta näkee hyvin vartalon linjaukset.

Saliin otamme vain erikoiskoulutukseen hakevat oppilaat.

Lisätietoa lähetämme sähköpostilla ilmoittautuneille.

Tervetuloa mukaan 🙂!